İple Yüz Germe, Silhouette Lift

İple Yüz Germe, Silhouette Lift


Yaşla birlikte yer çekiminin de etkisine bağlı olarak özellikle orta yüz ve çene hattı boyunca sarkmalar oluşur. Bunlar yüzün bu kısımındaki bağ dokusundaki zayıflıklara, yağ dokusunun yer değiştirmesine ve yer çekiminin de etkisiyle normal lokalizasyonları dışındaki bölgelere hareket etmeleri ile oluşur.

Bu bölgelerde oluşan sarkmalar yüze yaşlı ve yorgun bir ifade verir. Bu sarkmaların tedavisi için birçok cerrahı yöntem tariflenmiştir. Fakat cerrahı işlemlerin riskleri, narkoz alma konusundaki korkular bu sorunu çözmede daha az riskli, pratik ve lokal uygulamalara yönlendirmiştir uzmanları.

Bu amaçla geliştirilen iple asma yöntemleri son zamanlarda bu alanda çığır açmıştır. Bu yöntemle cilt altından lokal anestezi ile yaklaşık 30 dakikada uygulanan iplerle yüzdeki sarkan dokular tekrar orijinal yerlerine çekilerek yüz eski güzelliğine kavuşturulmaktadır. Son zamanlarda bu amaçla en sık kullanılan yöntemlerden biride silhouette yöntemidir.

Bu yöntemle uygulanan ipler zamanla vücutta eriyen iplerdir ve yüze kesi yapmadan iğne deliğinden geçirilerek yerleştirilir. İşlem tamamen ağrısızdır ve sonuç uygulama sonrası hemen görülmektedir. Uygulama sonrasında genellikle 2-3 gün süren yüzde hafif bir ödem oluşmaktadır. İşlemin kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 2 ila 4 yıl arasında sürmektedir.

 
VİDEO İLE ANLATIMLAR
WhatsApp chat