PIEZO BURUN ESTETİĞİ

PIEZO BURUN ESTETİĞİ


PİEZO CERRAHİSİNİN BURUN ESTETİĞİNDEKİ YERİ NEDİR?

Burun estetiği ile burnun tepeden tırnağa her şeyini değiştirebilirsiniz. Burun kemeri varsa burun kemeri alınır. Genişse daraltma yapılabilir. Dar ise genişletilebilir. Uzunsa kısaltılabilir veya kısa ise uzatılabilir. Burun ucunuz düşükse yüzünüzle uyumlu bir şekilde yükseltilebilir. Fakat bu değişiklikleri yaparken güncel teknik ve kullanılan enstrumanlar ile hem ameliyat esnasında estetik başarıyı arttıran milimetrik hamleler yapmak zor oluyordu hemde ameliyat sonrası şişmiş, morarmış bir burun ile hastalarımızın moralleri çok bozuluyor ve iyileşme süreçleride çok uzuyordu. Burun estetiğinde gelişen teknoloji ile yeniliklerde hayatımıza girmektedir. Bunlardan biri de ‘Piezo Burun Estetiği’dir.Uzun yıllardır bunun estetiği sonrasında görülen ödem ve morluklar artık mazide kalıyor. Günümüzde hala burun kemikleri çekiç ve keski kullanarak kesilmektedir. Fakat bu yeni yöntem ile bütün bunlara son veriyoruz. ‘Piezo Burun Estetiği‘ hem daha başarılı sonuçlar elde ediliyor hem de hasta konforu artıyor. Göz altı morluklarını ve şişliklerini de en aza indiren bu yöntem burun estetiğinin geleceği olarak görülüyor.

Piezo Burun Estetiği Yaptırmaya Aday Mısınız?

PİEZO BURUN ESTETİĞİ NEDİR?

Piezo Burun Estetiği‘ burun kemiğini kırmadan, burundaki damar ve sinirlere zarar vermeden ses dalgaları ile çalışan ve bunun estetiğinde beklenen estetik sonuca bizi daha çok yaklaştıran ve burun estetiğinde ki en son teknolojik gelinen noktadır. Aslında yaklaşık 20 yıldır tıpta uygulanan bir teknoloji , son yıllarda burun estetiğindede güvenle kullanılmaya başlandı.

PİEZO CERRAHİSİ HANGİ BURUN YAPILARINDA UYGUNDUR?

Piezo Burun Estetiği‘ burun kemiğinde bir düzenlenme gerektiren hemen her tür burun yapısına uygun bir sistemdir. yanlız burun şeklindeki estetik problemlerde değil aynı zamanda burun içindeki septum deviasyonu dediğimiz kemik eğriliklerini düzeltmek içinde kullanıyorum. Fakat başarılı bir uygulama için , mutlaka piezo cerrahisi üzerinde tecrübeli bir uzman tarafından yapılması gereklidir.

instagram

PİEZO CERRAHİSİ HORLAMA VE BURUN TIKANIKLIKLARININ TEDAVİSİNDE DE KULLANILABİLİYORMU?

Horlama ve burun tıkanıklıkları çoğu zaman burun içindeki kemik eğriliklerine( septum deviasyonu) bağlı oluşmaktadır. Burun tıkanıklıkları vucudumuzdaki bütün hücrelerimizde bir oksijen azlığı oluşturarak organlarımıza zarar verir. Burnumuzdan yeterli nefes alamadığımız zaman geceleri ağzı açık uyuma, horlama, ağız kuruluğu, sabahları yorgun uyanma, efor kapasitesinde azalma, ajitasyon ve sinir, kalp büyümesi, akciğerlerde yorgunluk..gibi vucudumuzda birçok problem oluşturabiliyor. Piezo cerrahisi ile hem burun şekli mikrocerrahi olarak çok başarılı bir şekilde düzeltilebiliyor, hemde bahsettiğim sıkıntılara dair burun içindeki kemik yapılar nefes alma açısından kemik dokusunu kırmadan ve damar, sinir, kas yapıları zedelenmeden düzeltilebilmektedir. Hem daha güzel bir burun yapısına kavuşurken hemde daha iyi nefes alabiliyorsunuz.

YOLDA YÜRÜRKEN ŞİŞ VE MOR BURUNLAR İLE KARŞILAŞMAMAK ARTIK MÜMKÜN MÜ?

Piezo Burun Estetiği‘ ile kemik dokusu kırılmadan şekillendirildiği ve çevredeki damar, sinir ve kas yapıları zarar görmediği için ameliyat sonrası hastalarımızın göz etrafında morluk ve şişlikler neredeyse hiç olmamaktadır. Hatta 2. gün işine dönebilmektedirler. Artik şunu raharlıkla söyleyebilirim ki morarma ve şişme dönemi bu yöntem ile kapandı. Kemik dokusu kırılmadan şekillendirildiği için burunda yaratılan travma çok az oluyor ve klasik ameliyat yöntemlerine göre iyileşme çok hızlı olmaktadır.

PİEZO CERRAHİSİ SIRASINDA HASTA NELERLE KARŞILAŞMAKTADIR?

Eskiden uyguladığımız Klasik yöntemde Keskiler ve çekiç yardımı ile burun kemeri alınıyor ve burnun yan duvarları daraltılıyordu .Burun kemiğine ciddi bir travma uygulanıyordu. Bunun sonucunda hem şişlik ve morluk çok fazla oluyordu hemde nekahet dönemi uzun sürüyordu. Kemik yapısında düzensiz kırıklar oluşuyor buda ileride burunda zayıflık ve şekil problemi oluşturabiliyordu.Şimdi  kemik yapısına zarar vermeden istediğimiz oranda düzgün işlemler yapıyoruz. Buda estetik başarıyı yanında getiriyor.

BU YÖNTEM İLE REVİZYON AMELİYATLARA GEREK KALIYOR MU?

ilk ameliyatlarda başarı çok önemlidir Bu başarıyı etkileyen önemli unsurlardan biride kemik yapısının istenilen oranda ve düzgün şekillendirilmesidir .  ‘Piezo cerrahisi İle kemik yapı düzenli ve milimetrik Olarak şekillendirildiği ve mikrocerrahi ile kontrollü olarak düzeltildiği için revizyon gerekliliğini azaltmaktadır, ilk ameliyattaki başarıyıda arttırmaktadır.

HASTAYI BEKLEYEN AVANTAJLAR NELERDİR?

Hastanın ameliyattan beklediği estetik başarıyı arttırmaktadır. Ameliyat Sonrası morluk ve şişlikler çok az olduğu icin hastaya hem moral açısından çok iyi gelmekte hemde kısa sürede iyileşip gündelik hayatına devam edebilmektedir. Burun dokusuna zarar vermediği için daha sağlıklı ve fizyolojik bir iyileşme sağlamaktadır.

OPERASYONLARDA DOKTOR FAKTÖRÜ NE KADAR ÖNEMLİDİR?SİZİ DİĞER DOKTORLARDAN FARKLI KILAN NE?

Burun estetiği dünyadaki en zor ve komplike estetik ameliyatlarından biridir . Özellikle burun İle uğrasan spesifik çalışan doktorlar bu ameliyatlarda daha başarılı olabilmektedir. İyi bir doktorun, özellikle estetikle uğraşan, teknolojiyi  iyi takip etmesi ve kendini sürekli yenilemesi gereklidir. Bu alanda spesifik çalışan bir doktor olarak herzaman en son yenilikleri ve teknolojileri ameliyat pratiğime dahil ediyorum. Bu yöntemi seçmeden önce binlerce burun estetiği yaptım. Karşıma çıkan en önemli problem ,klasik yöntemle burun kemiğini şekillendirmekle ilgiliydi  ve klasik yöntem estetik beklentiyi tam olarak karşılamıyordu. Burun bölgesine ciddi bir travma uyguluyordu . İşte bu noktada ses dalgalarıyla çalışan ‘Piezo Burun Estetiği’ devreye girdi.

 
VİDEO İLE ANLATIMLAR
WhatsApp chat