Septorinoplasti

Septorinoplasti


Septorinoplasti ameliyatı ile asıl fonksiyonu nefes almak olan burnunuzdan ameliyat sonrası rahat bir şekilde nefes alırsınız ve estetik olarakta yüzünüze uygun doğal bir burun yapısına kavuşursunuz. Normalde burun içindeki kemik ve kıkırdak eğriliklerini düzeltmek için uyguladığımız septoplasti ameliyatını, burunlarında estetik problemler olan ve rinoplasti planladığımız hastalarımıza aynı seansta ameliyat prosedürüne dahil ediyoruz. Böylelikle aynı seansta estetik problemler düzeltilirken burundan nefes alma problemleride düzeltilmektedir. Ve ameliyat sonrası rahat nefes almanız sağlanmaktadır. Nefes alma problemleri düzelince buna bağlı olan ağzı açık uyuma, horlama , uyku bozuklukları, sinüzit, allerji ve baş ağrısı gibi problemlerde rahatlamaktadır.

İki ameliyatın birleştirilmesi ameliyat sonrası sıkıntılarınızı arttırmamaktadır. Ameliyat sonrası ağrınız çok az olur ve normal ağrı kesiciler ile tama yakın oranda rahatlar. Yaklaşık 1 hafta sonra insanlar ameliyat olduğunuzu çok zor anlarlar.

Septorinoplasti ameliyatının bir diğer faydası da aynı ameliyatta burun içinde nefes alma problemi doğuran kemik ve özellikle kıkırdak yapılar estetik açıdan burun dokuzunu desteklemek ve onarmak için kullanılır ve kendi dokunuz olduğu için çok değerlidir.

Son teknolojik aletler ve tecrübeli ellerde ameliyatınız yapılır,  çok eğri ve sıkıntılı bir burun yapınız yoksa kırma işlemi genellikle uygulanmaz, böylece ilerde yaşanabilecek ve burun dokusunun ve kemik yapısının zayıflatılmasına bağlı olan problemler neredeyse tamamen ortadan kaldırılmış olur. Yıllar sonrada sıkıntısız bir şekilde memnuniyetiniz devam eder.

Tamponsuz veya gerekirse yalnızca silikon tampon kullanılarak tampon korkusuna son verilmektedir.

 
VİDEO İLE ANLATIMLAR
WhatsApp chat